دوشنبه, ۵ تیر ۱۳۹۶ | Monday, Jun 26, 2017

خصوصیات بلوک های PERELEX

سبکی بلوک  PERELEX
بلوک پرلکس بدلیل استفاده از دانش فنی برتر و نحوه تولید با استفاده از فن آوری پیشرفته روز دنیا،محصولی بسیار سبک می باشد که این امر منتهی به کاهش مقاطع اسکلت و فونداسیون و مقاومت بیشتر سازه در مقابل نیروی مخرب زلزله و کاهش هزینه ساخت خواهد شد.

فاق و زبانه در بلوک PERELEX
وجود فاق و زبانه در بلوک پرلکس باعث ایجاد اتصال مکانیکی مناسب در محل اتصال دو بلوک میگردد.عدم وجود فاق و زبانه در محصولات مشابه مشکلات زیادی را در مراحل اجرا به دنبال داشته و با مصرف ملات بیشتر باعث افزایش هزینه نصب و اجرا می گردد.همچنین فاق و زبانه باعث ارتقاء ایزولاسیون حرارتی دیوار نیز می گردد.این مشخصه در بلوک های بتن گازی AACو در محصولات مشابه بر مبنای سیستم برش وجود ندارد.

مقاومت در برابر ترک و ریزش بلوک PERELEX
امکان ترک خوردگی و ریزش در اثر ضربه و زلزله و تغییرات دمایی در این نوع بلوک به دلیل دارا بودن الیاف پلی پروپیلن بسیار کاهش می یابد.این مشخصه در بلوک های بتن گازی و محصولات مشابه وجود ندارد.

عایق حرارتی بلوک PERELEX
بلوک پرلکس به خاطر تخلخل و وجود تعداد بسیار زیاد حباب های ریز هوای محبوس در آن،جزء برترین مصالح عایق حرارتی و برودتی در ساختمان میباشد که بر طبق تحقیقات پژوهشگران آمریکایی ٪۳۲ در هزینه های ایجاد تاًسیسات حرارتی و برودتی صرفه جویی و از اتلاف مقادیر زیاد انرژی جلو گیری خواهد شد.با توجه به رعایت مقررات مبحث ۱۹،بلوک پرلکس در ضخامت های متعارف این الزامات را به خوبی پوشش میدهد.

عایق صوتی بلوک PERELEX
بلوک پرلکس به دلیل وجود مواد اولیه خاص در ترکیبات آن و نحوه پخش حباب های محبوس در آن به عنوان یکی از مصالح خوب در رابطه با عایق صوتی بوده به طوری که در برخی از استانداردهای جهانی بالاخص استاندارد آمریکا،آن را در زمره عایق های صوتی بسیار خوب دسته بندی و در پروژه های مختلف در زمینه عایق صوتی از آن استفاده می کنند.با توجه به رعایت مقررات ۱۸،بلوک پرلکس در ضخامت های متعارف این الزلمات را به خوبی پوشش می دهد و بهترین مصالح عایق برای عایق بندی صوتی فضاهای پر سر وصدا از قبیل موتورخانه ها،فضاهای اداری و مدارس می باشد.

صرفه اقتصادی و سرعت در اجرای بلوک PERELEX
بلوک سبک پرلکس بدلیل داشتن فاق و زبانه،ابعاد متناسب و کارکرد ساده سرعت اجرا را چندین برابر افزایش می دهد.همچنین عدم ایجاد ضایعات،وزن سبک،پایین بودن ملات مصرفی و نازک بودن ضخامت اندود گچ بدلیل عدم اعوجاج و ده ها مزیت دیگر نسبت به سایر مصالح منتهی به پایین آمدن هزینه های ساخت و ساز می گردد.(کاهش ابعاد فونداسیون و اسکلت)

مقاومت در برابر آتش بلوک PERELEX
در اثر آتش سوزی و حرارت های بالا در بلوک پرلکس با توجه به وجود تخلخل و امکان خروج گازها و وجود الیاف پلی پروپیلن تخریب صورت نمی گیرد و مکانیزم خردایش و انفجار گونه به شدت پائین می آید که همین ویژگی آن را در زمره دیوار های ضد آتش Fire wallمعرفی می نماید و در مکانهای عمومی حساس و با اهمیت از جمله:هتل ها،بیمارستانها،مراکز اموزشی و ...کاربری خوبی دارد.

جذب آب و قابلیت سیمان کاری و نصب سنگ و کاشی روی بلوک PERELEX
جذب آب مناسب در بلوک سبک پرلکس باعث گردیده است تا امکان انجام عملیات سیمان کاری و یا نصب سنگ نما و کاشی بر  روی آنها به خوبی صورت گیرد.

کار پذیری بلوک PERELEX
بلوک پرلکس را به خوبی می توان اره کشی،میخ کوبی،سوراخ کاری و یا شیار زنی نمود و محل عبور تأسیسات مکانیکال و الکتریکال را تعبیه کرد.کار پذیری این بلوک در سطح بسیار بالایی می باشد.

عایق رطوبتی بلوک PERELEX
به دلیل مصالح به کار گرفته شده و دانش فنی برتر در فرآیند تولید بلوک پرلکس،محصول نهایی در برابر رطوبت مقاومت خوبی از خود نشان می دهد بطوری که از لحاظ عایق رطوبتی همگام با استانداردهای روز دنیا میباشد.

سهولت در حمل و نقل بلوک PERELEX
با توجه به اینکه بلوک پرلکس با شکل هندسی منظم و دقیق و با وزن مخصوص پایین تولید می گردد.در هر سرویس حمل،نسبت به مصالح مشابه با حجم بیشتر و وزن کمتری بارگیری و حمل می گردد.

دوام و غیر قابل تجزیه بودن بلوک PERELEX
با توجه به ترکیبات بلوک پرلکس این محصول فاسد نمی شود و رشد کپک و یا میکروارگانیزم های دیگر در آن غیر ممکن است و هیچ گونه حشره ای در آن لانه سازی یا تخم گذاری نخواهد کرد.به دلیل مواد موجود،بلوک در طولانی مدت ماندگاری عالی داشته و تغییر خاصیت نخواهد داشت همچنین محصول پرلکس دارای PHبرابر۷می باشدکه پایداری آن را در مقابل عوامل شیمیایی تضمین می نماید.

سازگاری با محیط زیست بلوک PERELEX
تحقیقات نشان میدهد  بلوک پرلکس و فرآیند تولید آن بدلیل استفاده از انرژی پاک با محیط زیست کاملا سازگار است به گونه ای که برای طبیعت مضر نیست و هیچ گونه زباله یا مواد آلاینده تولید نمی کند.

همگامی با مبحث ۱۸و۱۹ و رعایت استانداردهای ملی ساختمان بلوک PERELEX
مقاومت فشاری بلوک پرلکس بیش از ۳۰Kg/cm که فراتر از الزامات استاندارد ملی شماره ۷۷۸۲ برای بلوک های جدا کننده غیر باربر می باشد.ضریب انتقال حرارتی کمتر از ۰/۱۴W/mk بلوک پرلکس،مبحث۱۹مقررات ملی ساختمان و همچنین عایق صوت بودن بلوک پرلکس،مبحث۱۸مقررات ملی ساختمان را پوشش میدهد.